Servisbal

Balení světlometů

Předchozí Další

Situace a cíle

Požadavkem zadavatele bylo vyřešit bezpečné přepravní balení světlometu známé značky výrobce automobilů. Primárním požadavkem byl návrh fixace, která se vejde do vnějšího obalu používaného klientem. Řešení musí být univerzální pro dva typy podobných světlometů a zároveň použitelné pro jejich pravou i levou variantu. Obzvlášť citlivou částí světlometu je čočka, ta musela být dokonale ochráněna i proti mikrooděrkám.

Řešení

Navrženým řešením konstrukční tým Servisbalu splnil všechny náročné požadavky. Díky tomu, že se navržená fixace skládá z jednoho kusu lepenky, došlo i k výrazným úsporám na celém obalu. S podobnými řešeními pro automotiv má Servisbal mnoho zkušeností, v předešlých letech byl již několikrát osloven s požadavkem návrhů obalů pro renomované značky jako například Porsche nebo Audi.

"Toto řešení získalo cenu pro nejlepší světový obal WORLDSTAR FOR PACKAGING"

Základní myšlenkou navržené fixace je vnější kopírování tvaru baleného výrobku z co nejvíce možných stran, tím se zamezí pohybu světlometu a vytvoří se potřebné deformační zóny. Díky skutečnosti, že se fixace skládá z jednoho kusu materiálu, není potřeba dalšího výrobního zpracování jako lepení nebo šití několika částí, a tím dochází ke snížení výrobních nákladů. Fixace je souměrná, snadno se dá zabalit levá i pravá varianta dvou typů světlometů.

Navržené řešení díky svému inovativnímu a zároveň úspornému přístupu bylo oceněno cenou pro nejlepší světový obal WORLDSTAR FOR PACKAGING  2013.

Přínosy

Obal pro čtyři typy světlometů

Úspora materiálu

Ochrana produktu i před mikrooděrkam

Celkové snížení nákladů na obal až o 20 %

Celkové shrnutí

Obal na světlomet splnil náročné zadání zákazníka na dokonalou ochranu a zároveň úsporu materiálu. Došlo k celkovému snížení nákladů na obal. Řešení bylo oceněno cenou pro nejlepší světové obaly WORLDSTAR FOR PACKAGING

Fotogalerie

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Ozveme se Vám do 24 hodin

Ocenění

Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací