Servisbal

Situace a cíle

Zadavatel poptal řešení pro přepravu dlouhých ohebných produktů – obdobu kabelů a pásů. Prioritou bylo především nahradit nepraktické a těžké plastové cívky. Jejich kartonová alternativa zároveň musí dosahovat srovnatelných pevnostních parametrů. Cívky musejí být snadno recyklovatelné.

Řešení

Při řešení těchto požadavků bylo zřejmé, že bude nutno vyvinout zcela nový produkt, potažmo tedy i technologii. Navržena byla cívka, která se skládá z dutinky, ke které jsou unikátním způsobem připevněna kartonová čela. Pevnostními parametry se tento produkt zcela vyrovná obdobným ze dřeva a plastu, nabízí ovšem několik východ.

"JUST IN TIME - umožňuje rychlou sériovou výrobu ve smluvně garantovaný čas."

Papírová cívka je snadno recyklovatelná jako papírový odpad. Je velmi lehká, snadno se s ní manipuluje. Je tedy vhodná i pro jednorázové použití. Další variantou je cívka s dutinkou, která se složí z plochého stavu teprve v místě návinu produktů. Tato varianta ušetří až 80 % nákladů za dopravu, najednou lze přepravovat větší množství cívek.

Pro výrobu cívek jsme vyvinuli speciální technologii, která umožňuje rychlou sériovou výrobu ve smluvně garantovaný čas JUST IN TIME.

Přínosy

Úspora až 80 % nákladů za dopravu

Snadná recyklace papírové cívky

Cívka pro jednorázové použití

Celkové shrnutí

Podařilo se vyvinout papírovou cívku jako náhradu častěji používaných plastů a dřeva. Cívka se snadno recykluje, je lehčí, avšak pevnostními parametry srovnatelná s ostatními materiály.

Fotogalerie

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Ozveme se Vám do 24 hodin

Ocenění

Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací