Jednodruhový

5. Jednodruhový

Ačkoliv preferujeme materiály šetrné k životnímu prostředí, plasty nezatracujeme. Pokud máte plastový obal (např. sáček, dózu), zvolte výplňový materiál taktéž z plastu – bublinkovou folii či vzduchové polštářky a k zalepení používejte klasickou lepicí pásku. Tím umožníte koncovému uživateli obal vytřídit do kontejneru na plasty a dopad na životní prostředí bude menší, než kdyby obal skončil na skládce.

5

Koncový příjemce obalu by měl mít třídění co nejvíce usnadněné. Toho docílíme, pokud se obal, výplňový materiál a další obalové prvky budou skládat z jednoho druhu materiálu. Šance, že obal vyrobený z jednoho druhu materiálu bude vytříděn, je mnohem vyšší, než v případě vícedruhových obalů.

Skvělým příkladem je (jak jistě tušíte) kartonová krabice, do niž jako výplňový materiál zvolíme opět papírovou variantu (kartonová střiž, papírová fixační tělíska) a pro zalepení zvolíme papírovou lepicí pásku.
eko4 1
eko3
eko2
eko1

Ukázky z praxe

Ekologický obal pro rychlou rozesílku

Ekologická fixace brusných kotoučů

Praktický výplňový systém PadPak bezpečně ochrání brusné kotouče během přepravy. Fixace tvoří společně s krabicí jednodruhový papírový obal.
5. Jednodruhový

Další kritéria

Čtěte dál

5 zásad ekologického balení

Využívání obalu v praxi rozhoduje o jeho udržitelnosti stejnou měrou, jako samotný obal. Definovali jsme a řídíme se 5 základními postupy.