Lehký a s odpovídajícími rozměry

1. Lehký a s odpovídajícími rozměry

Správné je použít jen tolik obalového materiálu, kolik je ho třeba. Nejekologičtější materiál je totiž ten, který ušetříme! To samé platí i o výplňovém materiálu – využijeme optimální množství, zbytečně jím neplýtváme. Základem je volba rozměrově nejvhodnějšího vnějšího obalu (nezapomenout však přitom také na pevnost materiálu) Ideální je nechat si vyrobit obal na míru, ale je pochopitelné, že ne každému se to ekonomicky vyplatí. Vhodnou alternativou jsou univerzální výškově nastavitelné obaly či výběr ze široké škály standardních obalů.

1

Vyvarujme se tzv. underpackingu (nedostatečné množství obalového materiálu), kdy hrozí poškození zásilky a vyšší náklady díky případným reklamacím. V případě overpackingu (nadměrné využití obalového materiálu) naopak plýtváme a zbytečně se zvyšuje objem a hmotnost.
Graf Underpacking Overpacking

Ukázky z praxe

Jednodruhový obal z vlnité lepenky

Obal na světlomety

Obal z vlnité lepenky pro levou i pravou variantu dvou druhů světlometů. Úsporné řešení na materiál a jednoduchá recyklace.

Vhodné řešení na eshopu

Lehký a s odpovídajícími rozměry – tak, aby zákazník spolu se zbožím nebalil vzduch a zároveň zbytečně nezvyšoval celkovou hmotnost balení.
ruka kapitan 2 1
1. Lehký a s odpovídajícími rozměry

Další kritéria

Čtěte dál

5 zásad ekologického balení

Využívání obalu v praxi rozhoduje o jeho udržitelnosti stejnou měrou, jako samotný obal. Definovali jsme a řídíme se 5 základními postupy.