Víra ve vlnitou lepenku

Je ekologická, výborně chrání výrobky a skvěle se s ní pracuje.
Horcicka

Jedním ze základních projevů této víry je naše obalové portfolio, které je ze 60% tvořeno vlnitou lepenkou

Vlnitá lepenka je pro nás v Servisbalu srdeční záležitostí. Jedná se o úžasně tvárný materiál, se kterým se dá skvěle pracovat. Je lehká, zároveň však při správném použití i dostatečně pevná. Snadno se upravuje a skládá, takže se dá tvarově uzpůsobit do téměř jakéhokoliv tvaru. Má krásnou přírodně hnědou barvu a dá se snadno potiskovat. Je levná ale zároveň použitelná pro ochranu i velmi drahých produktů.

Z pohledu životního prostředí to nejdůležitější: je 100% recyklovatelná, pochází z obnovitelných zdrojů a nezanechává po sobě škodlivé látky.

Rectangle 13
Horcicka
sazenice

Vlnitá lepenka je obnovitelný materiál

Vyrábí se z přírodních surovin, recyklovaných nebo primárních vláken dřevní buničiny, které jsou spojeny přírodním lepidlem na bázi škrobu.
V Evropě pocházejí vlákna z obnovitelných zdrojů – z udržitelně obhospodařovaných lesů, což pomáhá zachovat přírodní zdroje pro současné i budoucí generace. Lepenka tak představuje přirozenou alternativu k produktům na bázi fosilních materiálů.

Vlákna papíru se snadno přemění zpět na biomasu
V Evropě v současnosti (2022) jsou za každý vytěžený strom vysázeny přibližně tři stromy.
Zatímco nové stromy se vysazují každý den, papírenský průmysl stále více využívá probírku měkkého dřeva spolu s odpadní štěpkou vyhozenou na pilách a sběrovým papírem.

Vlnitá lepenka je ekologický premiant

Šampionem oběhového hospodářství je právě vlnitá lepenka.
Je 100% recyklovatelná a její vlákna lze opakovaně až 9x použít. 
Je plně biodegradabilní – rozložitelná přírodními procesy.

Proces její recyklace je dobře zvládnutý a funguje. Trh s druhotnou surovinou pro její výrobu, především vytříděným použitým papírem, je rozvinutý, takže z celkového množství v Evropě vyprodukované lepenky se 89% vyrobí z druhotné suroviny.

arrow big green
arrow big green
cyk1

Dřevo

cyk2

Papír pro vlnitou lepenku

cyk3

Obal z vlnité lepenky + škrob a inkousty

cyk4

Balení výrobků

cyk5

E-shop + Maloobchodník

cyk6

Spotřebitel

cyk7

Z 89% recyklovaný obsah

cyk8

Biodegrabidilní

arrow big green
eko1 1
Použité obaly
Obnovitelná vlákna jsou
užívána znovu a znovu...
recykl3
89%

Recyklovaného obsahu

Vlnitá lepenka se snadno recykluje

Papír a vlnitá lepenka patří v Evropě k nejvíce recyklovaným materiálům. Průmysl obalů z vlnité lepenky má zavedené účinné mechanismy recyklace, přičemž odpadní materiály se v zemích EU shromažďují odděleně.
eko1 1
Použité obaly
Obnovitelná vlákna jsou
užívána znovu a znovu...
recykl3
89%

Recyklovaného obsahu

eko1 1
Použité obaly
Obnovitelná vlákna jsou
užívána znovu a znovu...
recykl3
89%

Recyklovaného obsahu

Firmy, obchodníci i spotřebitelé mohou lepenkové obaly snadno složit a odevzdat k recyklaci. Kontejnery ke třídění jsou dostupné v každém městě i malé obci. Tento systém v ČR zajišťuje společnost EKO-KOM a.s.

ekodesign

Ekodesign

Lehký, pevný a všestranný obal z vlnité lepenky nabízí množství konstrukčních možností. Díky jeho všestrannosti jej lze přizpůsobit téměř jakémukoli tvaru i velikosti a vytvořit zajímavý průmyslový design.

Obaly z vlnité lepenky lze snadno tvarovat tak, aby rozměrově odpovídaly produktům. Vytváří dostatečné deformační zóny pro ochranu produktů během transportu.

Vyrobené obaly jsou lehké a přepravují se ve složeném stavu. Naše obaly splňují kritéria pro paletizaci a stohování. Díky tomu dochází k efektivnímu využívání přepravního prostoru ve vozidlech a skladech. Výsledkem je snížení emisí CO2.

Ukázky z praxe

Inovativní řešení – 100% využití vlnité lepenky

Ekologický obal pro nabíječky

Univerzální obalové řešení pro více typů nabíječek, které se používají k napájení elektromobilu a elektrokol. Celý obal je složen z vlnité lepenky, protože jako jednodruhový se snadno recykluje.
Čtěte dál

Jsme uhlíkově neutrálním podnikem

Klimatická změna je vědecky dokázaná realita. Na každém člověku a firmě záleží, jak závažný bude její průběh. Proto snižujeme svoji uhlíkovou stopu a podporujeme projekty, díky kterým se vypustí do atmosféry méně CO2.