Servisbal

Servisbal na Fachpacku

Veletrhu Fachpack jsme se zúčastnii jako vystavovatelé i návštěvníci.

Zatímco v České republice veletrhy spíše stagnují, v Německu je tomu rozhodně jinak. Důkazem toho opět byl i obalový veletrh Fachpack v Norimberku, jehož jsme se jako vystavovatelé i účastnili. Je úžasné, kolik obalářů a výrobců technologií se na veletrhu sejde, a to Fachpack není v Německu zdaleka jediný obalový veletrh.

Servisbal je členem obalové asociace Packsynergy, jejíž většina členů vystavuje i na Fachpacku, většinou v rámci jedné velké expozice. Již tradičně jsme součástí této expozice byli i my.

Naše společnost se dlouhodobě specializuje na řešení fixací – stabilizací produktů uvnitř obalu. Tomu odpovídal i exponát, který vzbudil u zákazníků největší zájem – skupinové balení světlometů v přepravním boxu. Kromě precizně provedené fixace – mřížky, která produkty zároveň chrání i odděluje od sebe navzájem, je prezentované provedení jedinečné ve způsobu, jakým se dodává. Boxy jsou zákazníkům dopravovány téměř v plochém stavu, přičemž všechny obalové součásti jsou již zkompletované uvnitř. Operátorům na pracovišti zákazníka tedy postačí pouze boxy rozložit a ihned jsou připraveny k použití. Samozřejmostí jsou dodávky JUST IN TIME a mnoho dodatečných služeb od návrhu řešení po logistiku a skladování.

Veletrh nepřipraveného návštěvníka ohromí svojí velikostí a nablýskaností. První dojem je takový, že se snad ani nedá všechno vidět a nepropásnout. Postupně však člověk zjišťuje, že na mnoha expozicích je k vidění to samé, a že proklamované průlomové novinky, vlastně jsou jenom drobná vylepšení. Musíme tak konstatovat, že opravdu převratné řešení, nebo průlomovou inovaci jsme na Fachpacku nezaznamenali. Proto shrňme alespoň dva nejvýznamnější trendy tak, jak se jevily nám.

Automatizace

Týká se pochopitelně i obalařiny, dle našeho mínění především v těchto dvou rovinách. Za prvé je to přizpůsobení obalu tak, aby jakákoliv manipulace s ním byla co nejjednodušší. Projevuje se to specializovaným zásilkovými obaly a různými „vychytávkami“ v podobě perforací, manipulačními značkami, propracovanou fixací a dalšími vylepšeními „obyčejné krabice“. V druhé rovině je to automatizace samotného balicího procesu, tak aby se minimalizovala potřeba lidské síly. Projevuje se jednoúčelový obalovými stroji, nebo pokud jdeme ještě dále roboty, které jsou sestaveny tak, aby na jednom místě docházelo jak ke složení, tak ke vkládání produktů dovnitř obalu.

Ekologie

Ačkoliv se mnozí nad tím v Česku spíše pousmívají, trend je jednoznačný. Zákazníci požadují obaly, které jsou „eco friendly“. V praxi se to projevuje ústupem od materiálů, které se těžko recyklují a jejich nahrazováním těmi, které jsou (nebo se tak alespoň jeví) více šetrné k životnímu prostředí. Do popředí zájmu se tak například dostávají palety z nasávané kartonáže, papírové cívky a vratné obaly.

I přes zmíněnou absenci průlomových novinek je účast na Fachpacku vždy zajímavá a obohacující, vždyť kde jinde je možné si popovídat s tolika zajímavými lidmi, ať už z profese nebo zákazníky, proto nám dovolte ještě jednou poděkovat všem, se kterými jsme se na naší expozici i jinde na Fachpacku setkali.

Fotogalerie

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Ozveme se Vám do 24 hodin

Ocenění

Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací