Skvělý úspěch pro Servisbal! Převzali jsme 2 trofeje v celosvětové obalové soutěži Worldstar For Packaging… Zobrazit více

Vyrábíme obaly na míru

Vaše starost je dokonalý výrobek a naše starost dokonalý obal.

Ať se jedná o citlivou elektroniku nebo těžké strojní díly, navrhujeme bezpečná obalová řešení. K tomu využíváme vlnitou lepenku, případně její kombinaci s dalšími materiály jako jsou pěnové profily, kartonplast, molitan, atd. Opíráme se o naše know-how a mnoholeté zkušenosti s návrhem a výrobou obalů.

Potřebujete poradit s obalem na míru?

Tvarové výseky

Obaly často vyrábíme metodou tvarového výseku. Obal může být tvarově přizpůsobený balenému produktu, díky tomu nedochází k pohybu produktů uvnitř.
Disponujeme technologiemi pro rychlou a levnou výrobu tohoto typu kartonáže. Samozřejmostí je výroba papírových obalů dle standardních konstrukcí katalogu FEFCO. Výseky nabízíme i v luxusním provedení a s možností potisku.

Tvarové výseky nás baví, protože se s nimi dají vymyslet opravdu zajímavá konstrukční řešení. Vyvinuly jsme například obal pro více druhů světlometů, levých i pravých. Na citlivé puškohledy jsme vymysleli obal, který je přepravním i prodejním zároveň.

Skupinové obaly

Zabalení více produktů do jednoho obalu. Jedná se o častý typ balení pro výrobní firmy v průmyslu. Používá se např. pro strojírenské díly, elektronické součástky, sklo a výrobky v mnoha dalších oborech. U skupinových obalů velmi záleží na kvalitní stabilizaci produktů uvnitř obalu (fixaci), aby nedošlo k poškození o sebe navzájem. Proto se nejčastěji používají fixační mřížky nebo separátory.

Fixační mřížky oddělí produkty od sebe navzájem a poskytnou obalu dodatečnou výztuhu a deformační zóny. Separátory (proklady s tvarově přesnými otvory) poskytují spolehlivou ochranu a umožňují strojní manipulaci s produkty.

Kombinované obaly

Obaly z vlnité lepenky je často vhodné doplnit dalšími materiály. Celé balení díky tomu může získat lepší vlastnosti, jako např. větší ochranu před nárazy nebo zamezení poškrábání produktu.
Pro zlepšení vlastností obalu nejčastěji používáme fixaci vyrobenou z pěnového polyetylénu PE, budˇ v podobě pěnových profilů nebo přířezů z větších kusů polyetylénu. Běžné je také použít fólií pro fixaci produktů nebo dřevěných latí pro zpevnění obalu. 

Fixace z pěnového polyetylénu poskytují produktům výbornou ochranu a to i v případě velmi citlivých (např. lakovaných) povrchů. Na rozdíl od jiných druhů fixace nedochází k poškrábání produktů během přepravy. 

Obalové komplety

Jedná se o obal, který obsahuje více součástí, často z různých materiálů. Všechny kompletujeme během výroby, zákazník je proto může ihned použít. Jde nejčastěji o vnější obal, krabici nebo box, doplněný o další prvky, např. fixaci, proklad, antikorozní ochranu, fólii, pytel a další. Tyto zkompletované obaly dodáváme, pokud je to možné, v plochém stavu, aby se uspořily logistické náklady.

Obalové komplety nejčastěji dodávám zákazníkům v automobilovém průmyslu, vhodné jsou i pro řadu dalších oborů, např. strojírenství, elektrotechnický průmysl nebo sklářství. Jako vnější obal se často používá box z velmi pevné vlnité lepenky, který je možné použít i jako alternativu k vratným kovovým nebo plastovým obalům.

Antistatické obaly

Pokud tvoříme řešení pro balení produktů z oboru elektrotechniky, často se setkáváme s požadavkem na skupinové balení s antistatickými vlastnostmi.
Pro elektronické součástky nabízíme řešení, které ochrání před nežádoucím elektrickým nábojem, spolehlivě řeší upevnění a ochranu produktů uvnitř obalu a zároveň je ekonomicky smysluplné. Díky našich technologií na výrobu fixačních mřížek a separátorů je pro nás velmi jednoduché řešit obal jako skupinový nebo speciálně přizpůsobený pro strojní (robotickou) manipulaci s produkty.

V antistatickém provedení nabízíme nejenom kartonáž ale i sáčky, fólie, PE profily a další materiály.

Speciální průmyslové obaly

Máme dlouholeté zkušenosti s návrhy obalů pro řadu průmyslových odvětví. Jsme zvyklí plnit náročná zadání podle potřeb zákazníka. Pro průmyslové obaly používáme nejčastěji vlnitou lepenku, kterou je možné kombinovat s dalšími materiály. Obaly vždy navrhujeme se zřetelem k úspornému skladování, jednoduchému plnění a efektivní logistice.

Jsme dlouhodobými dodavateli pro řadu významných průmyslových podniků v ČR i dalších evropských zemích napříč obory.

Ekologické obaly

Obaly vyrábíme převážně z vlnité lepenky, která se snadno recykluje a vyrábí se z obnovitelných zdrojů. Pokud to povaha produktu umožňuje, vyrábíme celý obal i vnitřní fixaci z jednoho druhu materiálu, abychom koncovým uživatelům maximálně zjednodušili recyklaci. Díky našim dlouholetým zkušenostem s výrobou z vlnité lepenky nabízíme náhradu obalů z plastů. V naší nabídce naleznete také výplňové materiály z mačkaného papíru nebo z již nepotřebného kartonu, který je používán pro fixaci Kartofix.

Potřebujete nahradit obal jeho ekologickou variantou? Navrhneme a vyrobíme řešení, které bude svými parametry odpovídat původnímu obalu, zároveň však bude méně zatěžovat životní prostředí.

Cívky

Papírové cívky slouží jako efektivní náhrada cívek z tradičních materiálů, většinou ze dřeva a plastu. Naše cívka se pevnostními vlastnostmi těmto materiálům plně vyrovná a nabízí oproti nim i řadu výhod. Cívky vyrobené z papíru jsou ve většině případů cenově méně nákladné než výše zmíněné materiály. Velkou výhodou je jejich 100% recyklovatelnost. Kompletaci jednotlivých prvků cívky provádíme velice pevným spojem, který je chráněn průmyslovými právy. Cívky umíme uzpůsobit vašim potřebám, ať už se jedná o velikost, druh použitého papíru nebo typ čela.

Nosnost, kterou byste od papíru nečekali. Spoj cívky a čela je proveden unikátním způsobem.

Ukázky z praxe

světlomety

Balení světlometů

Obal s fixací pro světlomety s předepsaným rozměrem vnějšího obalu z důvodu paletizace. Zákazník zadal vytvoření spolehlivého balení pro světlomet s přesně danými rozměry vnějšího obalu. V praxi se tedy jednalo především o návrh fixace, která ochrání čočku světlometu při použití minimálního množství materiálu.

Celá studie ->
obal na pivo s potiskem tvarový výsek3

Obal na pivo s potiskem

Obal na pivní lahve s dostatečnou nosností, který zároveň propaguje značku. Tradiční výrobce piva Rampušák, Dobrušský pivovar, potřebuje pevný odnosný obal, který zároveň slouží k propagaci značky. Využití nalezne hlavně v podnikové prodejně a při různých propagačních akcích. Bude tedy používán i pro marketingové účely.

Celá studie ->
Za dobu našeho působení jsme pomohli mnoha zákazníkům.
Toyota logo
Logo Crystalex
Logo Schurter
Logo Juta
Logo Rampušák

Servisbal obaly s.r.o.

Nápaditá řešení ve světě balení

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!