Skvělý úspěch pro Servisbal! Převzali jsme 2 trofeje v celosvětové obalové soutěži Worldstar For Packaging… Zobrazit více

Nalezneme úspory v balení

Se Servisbalem ušetříte. Úspory totiž hledáme v celém balicím procesu, nikoliv pouze v ceně za jednotlivý obal.
Když obal vyvíjíme, vždy se zamyslíme i nad tím, jak se bude skladovat, jestli se s ním bude jednoduše manipulovat, zda jsou jeho rozměry a tvar přizpůsobené přepravě a jestli jsme použili optimální množství materiálu.
Nabízíme také balicí technologie, díky nimž můžete ušetřit personální náklady. Na obal pohlížíme vždy jako na součást logistického mechanismu, který musí propracovaně fungovat, aby i náklady byly co nejnižší.

Chcete nalézt možné úspory v balení?

Optimalizace celkových nákladů

Dodatečné náklady na balení tvoří až 80 % celkových výdajů za obal. Odhalíme skryté náklady, které během balení zbytečně vznikají a doporučíme efektivnější řešení. Výrazných úspor je možné dosáhnout díky přizpůsobení obalů všem požadavkům, které musí během přepravy splňovat.

Balíte několik podobných produktů nebo součástek?
Navrhneme jeden obal, který půjde použít pro několik typů Vašich produktů.
Bude Váš citlivý produkt vybalovat neproškolený personál?
Obal vybavíme manipulačními značkami, aby nevznikaly pochybnosti, jak na to.
Utrácíte příliš za dopravu prázdných obalů?
Navrhneme obal tak, aby se dal přepravovat v plochém stavu.

Skryté procesní náklady můžou tvořit až 80% z celkové ceny za balení. Obaly vždy navrhujeme s ohledem na úsporné skladování, jednoduchou manipulaci a efektivní logistiku. Pomůžeme Vám odhalit skryté náklady a v co největší možné míře je eliminovat.

Automatizace balicího procesu

Celý balicí proces obvykle vyžaduje mnoho jednotlivých úkonů a manipulace s obalem i baleným zbožím. Jedná se často o proces náročný na čas vašich zaměstnanců i prostor ve skladu. Nabízíme automatizaci, tedy zjednodušení balení, tak, abyste s ním trávili co nejméně času a potřebovali co nejméně skladovacího prostoru. 
Míra automatizace je na Vás. Může znamenat například použití obalového kompletu, který se skladuje v plochém stavu, použití strojů na výrobu výplňového materiálu nebo přímá integrace balicích strojů do výrobní linky, díky kterým bude zalepování i skládáni krabic zcela automatické.

Použitím balicích strojů, které zvládnou jednoduché úkony jako složení a zalepení krabice ušetříte spoustu času a snížíte personální náklady. Rutinní práci přenechte strojům!

Kompletace obalů

Pokud se obal skládá z více komponentů, zabere mnohdy jeho sestavení spoustu času. Proto, pokud to je možné, dodáváme obaly svým zákazníkům již zkompletované. Disponujeme technologiemi a pracovní silou, díky čemuž se zákazníkům obvykle vyplatí odebírat již zkompletované obaly i z ekonomického hlediska. Rentabilita těchto obalů strmě roste, pokud do celkových nákladů na balení započteme i časovou úsporu a tím pádem i personální náklady na zaměstnance zákazníka. 

Typickými zkompletovanými obaly, které často dodáváme zákazníkům, jsou například již sestavené fixační mřížky, které stačí vložit do krabice a můžou se plnit produkty. Velký zájem je také o zkompletované boxy, které dodáváme v plochém stavu, společně se všemi dalšími potřebnými částmi kompletu, jako jsou fólie, proklady i fixace.

Pracnou kompletaci řeší Servisbal již při výrobě obalu.

Obal pro více druhů produktů

Výrazné úspory se dá dosáhnout, pokud je možno do jednoho obalu zabalit více různých produktů. Jedná se často o různé rozměrové varianty jednoho výrobku nebo levá a pravá varianta téhož. V navrhování tohoto typu obalů máme dlouholeté zkušenosti, často takto balíme pravou a levou variantu světlometů nebo jsme například navrhli jeden obal pro více druhů puškohledů. Princip těchto řešení spočívá v návrhu správné fixace, která ochrání více variant baleného zboží.

Univerzální obaly navrhujeme vždy s ohledem na jednoduchou a omylům odolnou manipulaci. Například v řešení pro světlomety nejde obal uzavřít, pokud není světlomet vložen ve správné poloze.

Ukázky z praxe

Kartonová cívka

Univerzální kartonové cívky

Kartonové cívky pro navíjení síťoviny. Prioritou je úspora přepravních nákladů. Známý český výrobce JUTA navíjí síťové přepážky do big-bagů na kartonové cívky. Potřebuje je uzpůsobit tak, aby byly dodávány a skladovány v plochém stavu z důvodu úspory skladovacího místa. Složení cívky má probíhat až na balicím pracovišti, proto musí být velmi jednoduché a rychlé.

Celá studie ->
hlavni obr 3 1

Obalový komplet pro automotive

Požadavkem zadavatele bylo maximálně zjednodušit balicí proces a ušetřit práci operátorům i místo ve skladu. Balení řídících tyčí pro automotive vyžadovalo velké množství dílčích úkonů a značně zatěžovalo pracovníky ve výrobě. Komplikací také bylo mnoho jednotlivých komponent obalu.

Celá studie ->
Za dobu našeho působení jsme pomohli mnoha zákazníkům.
Toyota logo
Logo Crystalex
Logo Schurter
Logo Juta
Logo Rampušák

Servisbal obaly s.r.o.

Nápaditá řešení ve světě balení

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!