Získali jsme ocenění Czech Best Managed Companies 2024. Zobrazit více

Služby pro efektivní ovinování palet

Balení zboží na paletu je pro někoho rutinní činnost pro jiného obtěžující povinnost. Jistě je to však nezbytnost pro většinu výrobních podniků, řadu velkoobchodů i e-shopů.

ctverec
V Servisbalu se umíme postarat, aby se z balení produktů na paletu stala jednoduchá rutinní záležitost, kterou zvládnete rychle, efektivně a s vynaložením minima nutných prostředků.

Víme, jak na to a poradíme Vám

S expedicí zboží na paletách máme dlouholeté zkušenosti. S obalovou logistikou jsme poradili již stovkám zákazníků. Navíc, sami na palety balíme, když na nich odesíláme zboží z našeho obalového e-shopu.

Rádi vás proto navštívíme přímo ve vašem provozu. Zhodnotíme Vaše potřeby a stávající balicí proces. Vytvoříme nabídku s rozpisem nákladů a doporučením jak můžete ušetřit. Poskytneme vzorek stretch fólie. Vše zcela nezávazně a v rozsahu, jaký si sami určíte.
Naše služby

Poradenství

Přijedeme a společně probereme kolik a jakých palet denně expedujete. Protože naše doporučení bude vypadat zcela jinak pro výrobní firmu expedující 50 palet se strojírenskými produkty denně nebo středně velký e-shop, který expeduje palety podle toho, zda je zrovna sezona nebo ne.
Budeme se ptát na povahu vašeho zboží, jeho váhu a zda budete pro balení používat pouze stretch fólii nebo třeba i vázací pásky.

Doporučení – ručně nebo strojně

Ovinovací stroje pro strojní stretch fólie můžou „dělat zázraky“.
Balení je pak mnohem rychlejší a kvalitnější. A skladníky přestanou bolet záda. Nehodí se však pro každého. Možná je stroj pro vás příliš velká investice a návratnost by pro vás byla moc dlouhá. To vše přehledně a jasně umíme vyhodnotit a doporučit nejvhodnější stroj i s fólií a jeho typ – liší se například rychlostí navíjení. Pokud však stroj nepotřebujete, rozhodně vám ho nebudeme nutit. Doporučíme nejvhodnější ruční způsob ovinování.
Možná už stroj máte od jiného dodavatele. Nevadí. Společně projdeme jeho funkce a nastavíme ho tak, aby fungoval co nejefektivněji. Nastavíme například předepínání, což je jedna z nejdůležitějších funkcí pro úsporu nákladů.

Výběr fólie

Správné ovinutí do stretch fólie je základním předpokladem úspěšné přepravy na paletě. Proto je tolik důležité vybrat si k tomu vhodnou fólii. Jenže, jak se v nepřehledné nabídce zorientovat. Naše rada je v tomto ohledu jednoduchá. Hlavními kritérii pro výběr je cena za zabalení jedné paletové jednotky a kvalita zabalení, aby cestou nedošlo k poškození zboží.
Můžete totiž používat velmi levnou roli stretch fólie, balení vás však často vyjde zbytečně draho, protože těchto rolí spotřebujete příliš mnoho. Námi nabízené fólie mají obvykle garantovaný vysoký návin nebo disponují možností předepnutí, stěžejní vlastností pro efektivní strojní ovinování.
* Průtažnost stretch fólie udává o kolik je možné fólii předepnout během aplikace. Např. průtažnost 250% značí, že z 1 m fólie lze získat 3,5 m pro obalení zboží.

Protokol možných úspor vypracujeme zdarma

Naši obaloví specialisté pro vás zdarma vypracují protokol, kde přesně vyčíslíme vaše náklady na expedici palet s použitím stávajícího i nového nabízeného řešení. Pokud je pro vás vhodné pořízení nového ovinovacího stroje nebo jeho výměna, přesně vyčíslíme dobu jeho ekonomické návratnosti.

Ukázka z praxe

545A2461 1
Úspora v balení palet díky NANO stretch fólii
Přechod na NANO stretch fólii přinesl firmě úspory přes 30 tis. za rok. Balení je šetrnější k životnímu prostředí a vzniká méně odpadu.

Ekologická varianta ovinování

Je pro vás prioritou ekologická udržitelnost balení? Skvělé. Pro nás taky. Ekologická řešení vyvíjíme již přes 30 let. Můžeme vám nabídnout stretch fólie s vyšší příměsí recyklátů a obalový materiál z recyklovaných materiálů.
Naše NANO stretch fólie dosahují skvělých vlastností i s menším množstvím použitého materiálu, proto jejjch použitím snižujete množství vyprodukovaného odpadu.

Testování ve vašem provozu

Všechny doporučení pomůžeme odzkoušet přímo ve vašem provozu. Společně vyladíme stretch fólie, stroj a pokud budete chtít i celý balicí proces a obalové materiály tak, aby vyhovovaly potřebám vašeho provozu a zboží. Neváhejte nás kontaktovat. Domluvíme se na návštěvě nebo zodpovíme vaše dotazy.

Potřebujete stretch nebo obalový materiál hned?

Navštivte náš obalový e-shop. Stretch fólie, krabice i další obaly máme stále skaldem, připravené k okamžité expedici.
ruka kapitan 2 1

Ukázky z praxe

Mohlo by Vás zajímat

Ovinovací stroje

Ovinovací stroje zaručují vysokou a kvalitu a rychlost zabalení předem zadaným způsobem.
Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!

Dny otevřených dveří

Automatizace
a stroje v balení

Srdečně Vás zveme!
Co Vás čeká?