Získali jsme ocenění Czech Best Managed Companies 2024. Zobrazit více

Fixujeme a chráníme produkty v obalu

Vaše starost je dokonalý výrobek a naše starost dokonalý obal.

Fixace stabilizuje produkty uvnitř obalu a zabraňuje jejich poškození. Již více než 27 let se specializujeme na tvorbu spolehlivých fixací dovnitř obalů. Pro balení jednotlivých produktů používáme nejčastěji fixaci tvořenou tvarovým výsekem nebo volnými fixačními materiály.
Pro skupinová balení se hodí fixační mřížky nebo separátory díky nimž se produkty jednoduše vkládají do definované polohy a zabrání se jejich poškození o sebe navzájem.

Potřebujete poradit s obalem na míru?

mřížky ložiska v krabici

Mřížky

Mřížky dodáváme již strojně zkompletované. Díky tomu zákazníci uspoří velké množství času a pracovní síly potřebné na jejich skládání. Mřížky se během manipulace nerozpadají, mohou se ihned vkládat dovnitř obalu.

Pro balení více produktů do jednoho obalu se vyplatí používat fixační mřížky. Díky nim se produkty snadno oddělí a předejde se tak jejich poškození o sebe navzájem. Mřížky zároveň celý obal zpevní a v případě potřeby umí i absorbovat nárazy a tlaky do obalu. Naše společnost je specialistou na výrobu fixačních mřížek bez použití výsekového nástroje. Dodávky je možno poskytovat v režimu JUST IN TIME, tedy přesně podle potřeb výrobních linek zákazníků.

mřížky ložiska v krabici
proložka proklad

Proložky

Fixační proložky i mřížky můžeme vyrábět bez použití výsekového nástroje, odpadají tak dodatečné náklady při první objednávce.

Proložky jsou jednoduché kartonové díly (přířezy), které se vkládají do obalů, kde chrání a oddělují produkty. Velké proložky – proklady se vkládají mezi obaly na paletě, celá paletová jednotka je tak zpevněna a zvětší se její nosnost.
Proložky se dají opatřit rily a zohýbat, vytvoří se tak plnohodnotná a levná fixace i pro citlivé produkty. Způsobů aplikace je velké množství, od ochrany hran, přes vytvoření dodatečných deformačních zón, až tvarově složitější fixace produktů uvnitř obalu.

proložka proklad
separator

Separátory

Přesně definovaná a neměnná poloha produktů v separátoru umožnuje snadnou robotickou manipulaci s produkty.
Jedná se o proklady s otvory, které přesně kopírují tvar balených produktů. Manipulace s nimi je díky tomu velmi jednoduchá a rychlá. Separátor může být vyroben z různých materiálů, nejběžnější je vlnitá lepenka, pokud se má jednat o vratný obal, používá se často kartonplast. Separátor představuje spolehlivé a zároveň levné řešení pro skupinové obaly napříč obory.
separator
vyplnove 3D

3D pěnové výplně

Pěnový PE je velmi šetrný materiál, který balený produkty nepoškrábe ani při vibracích a otřesech během přepravy.

Obaly s fixací z PE pěnového polyetylénu se výborně hodí pro balení velmi citlivých produktů, jako je například elektronika, díly pro automotive, lakované povrchy a další. Disponujeme technologií, která nám umožňuje vyrábět tvarově přesné prostorové fixace z větších kusů pěnového PE.

Nabízíme klasickou velkosériovou ale i malosériovou výrobu již od 1 ks. 3D fixace se mohou vyrábět tvarově přesně odpovídající baleným produktům, takže produkty jsou pevně stabilizovány uvnitř přepravního obalu. Mohou mít také podobu mřížek nebo pruhů, které se vkládají do obalů za účelem zlepšení vlastností přepravního obalu.

vyplnove 3D
FillPak stroj pro vyrobu vyplni

Výplňové systémy

Stroje na výrobu fixací FillPak, PadPak nebo Minipakr se dají snadno integrovat do Vaší stávající balicí linky. Balení se díky nim stane prokazatelně efektivnější a méně namáhavé pro pracovníky expedice.

Jednoduché stroje vyrábějící výplně do krabic rovnou na balicím pracovišti, tedy např. přímo ve skladu nebo na balicím stole. Spotřebním materiálem je buď papír, z něhož je vyráběna papírová fixace FillPak a PadPak nebo speciální fólie pro výrobu vzduchových polštářků.

Výplňové materiály se vkládají do volného prostoru obalů a díky tomu ochrání balené produkty. Prezentované systémy mají proti klasickým volným materiálům řadu výhod. Jsou to především nižší skladovací nároky, efektivnější a rychlejší balení, nižší celková cena za balení, profesionální vzhled obalu a další.

4d2t2iai9uu7476 fillpakttc converter tablestand path
zasilkovy obal s foliovou

Fixační fólie

Ideální obal pro balení ploché elektroniky například mobilů nebo notebooků. Často se používá pro odesílání do servisu elektroniky a zpět.
Fixace pomocí fólie připevněné k proložce je nejspolehlivějším řešením pro citlivou elektroniku a další podobné produkty. Přehnutím klop dojde při balení k napnutí fólie, balený produkt je díky tomu dokonale upevněn, nikde se nedotýká stěn vnějšího obalu. Jedná se o dokonale bezprašné a antistatické řešení. Celý obal působí reprezentativně. Obal s fólií je opakovaně použitelný několikrát za sebou.
zasilkovy obal s foliovou
tvarovy-vysek-vrtule-pe-profil-2

Tvarové výseky​

Potřebujete nahradit obal jeho ekologickou variantou? Navrhneme a vyrobíme řešení, které bude svými parametry odpovídat původnímu obalu, zároveň však bude méně zatěžovat životní prostředí.
Pomocí technologie tvarového vysekávání často vyrábíme tvarově přesné fixace, které perfektně fixují balené produkty. Použitím tvarových výseků dojde ke stabilizaci produktů, které jsou baleny a zasílány v žádoucí, předem definované poloze. Fixace jim dále poskytuje potřebnou ochranu před nárazy a pády během přepravy. Konstrukčně tvoříme návrhy tak, aby manipulace byla co nejjednodušší a celý proces balení byl maximálně efektivní.
tvarovy-vysek-vrtule-pe-profil-2

Ukázky z praxe

46A8090

Skupinové balení skla

Obal pro rychlou a bezpečnou manipulaci během výroby s několika desítkami typů nápojového skla. Tradiční český výrobce Crystalex CZ potřebuje jednoduché řešení pro přemisťování nápojového skla během různých fází výroby a odesílání. Dočasný skupinový obal se musí snadno plnit a zároveň zamezit poškození sklad během přepravy mezi výrobními linkami, skladem a obalovým pracovištěm.

Celá studie ->
Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Servisbal obaly s.r.o.

Nápaditá řešení ve světě balení

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!