Skvělý úspěch pro Servisbal! Převzali jsme 2 trofeje v celosvětové obalové soutěži Worldstar For Packaging… Zobrazit více

Fixujeme a chráníme produkty v obalu

Krabice je samozřejmost, důležitá je fixace.

Fixace stabilizuje produkty uvnitř obalu a zabraňuje jejich poškození. Již více než 27 let se specializujeme na tvorbu spolehlivých fixací dovnitř obalů. Pro balení jednotlivých produktů používáme nejčastěji fixaci tvořenou tvarovým výsekem nebo volnými fixačními materiály.
Pro skupinová balení se hodí fixační mřížky nebo separátory díky nimž se produkty jednoduše vkládají do definované polohy a zabrání se jejich poškození o sebe navzájem.

Potřebujete poradit s obalem na míru?

Mřížky

Pro balení více produktů do jednoho obalu se vyplatí používat fixační mřížky. Díky nim se produkty snadno oddělí a předejde se tak jejich poškození o sebe navzájem. Mřížky zároveň celý obal zpevní a v případě potřeby umí i absorbovat nárazy a tlaky do obalu. Naše společnost je specialistou na výrobu fixačních mřížek bez použití výsekového nástroje. Dodávky je možno poskytovat v režimu JUST IN TIME, tedy přesně podle potřeb výrobních linek zákazníků.

Mřížky dodáváme již strojně zkompletované. Díky tomu zákazníci uspoří velké množství času a pracovní síly potřebné na jejich skládání. Mřížky se během manipulace nerozpadají, mohou se ihned vkládat dovnitř obalu.

Proložky

Proložky jsou jednoduché kartonové díly (přířezy), které se vkládají do obalů, kde chrání a oddělují produkty. Velké proložky – proklady se vkládají mezi obaly na paletě, celá paletová jednotka je tak zpevněna a zvětší se její nosnost. Proložky se dají opatřit rily a zohýbat, vytvoří se tak plnohodnotná a levná fixace i pro citlivé produkty. Způsobů aplikace je velké množství, od ochrany hran, přes vytvoření dodatečných deformačních zón, až tvarově složitější fixace produktů uvnitř obalu.

Fixační proložky i mřížky můžeme vyrábět bez použití výsekového nástroje, odpadají tak dodatečné náklady při první objednávce.

Separátory

Jedná se o proklady s otvory, které přesně kopírují tvar balených produktů. Manipulace s nimi je díky tomu velmi jednoduchá a rychlá. Separátor může být vyroben z různých materiálů, nejběžnější je vlnitá lepenka, pokud se má jednat o vratný obal, používá se často kartonplast. Separátor představuje spolehlivé a zároveň levné řešení pro skupinové obaly napříč obory.

Přesně definovaná a neměnná poloha produktů v separátoru umožnuje snadnou robotickou manipulaci s produkty.

3D pěnové výplně

Obaly s fixací z PE pěnového polyetylénu se výborně hodí pro balení velmi citlivých produktů, jako je například elektronika, díly pro automotive, lakované povrchy a další. Disponujeme technologií, která nám umožňuje vyrábět tvarově přesné prostorové fixace z větších kusů pěnového PE.

Nabízíme klasickou velkosériovou ale i malosériovou výrobu již od 1 ks. 3D fixace se mohou vyrábět tvarově přesně odpovídající baleným produktům, takže produkty jsou pevně stabilizovány uvnitř přepravního obalu. Mohou mít také podobu mřížek nebo pruhů, které se vkládají do obalů za účelem zlepšení vlastností přepravního obalu.

Pěnový PE je velmi šetrný materiál, který balený produkty nepoškrábe ani při vibracích a otřesech během přepravy.

Výplňové systémy

Jednoduché stroje vyrábějící výplně do krabic rovnou na balicím pracovišti, tedy např. přímo ve skladu nebo na balicím stole. Spotřebním materiálem je buď papír, z něhož je vyráběna papírová fixace FillPak a PadPak nebo speciální fólie pro výrobu vzduchových polštářků.

Výplňové materiály se vkládají do volného prostoru obalů a díky tomu ochrání balené produkty. Prezentované systémy mají proti klasickým volným materiálům řadu výhod. Jsou to především nižší skladovací nároky, efektivnější a rychlejší balení, nižší celková cena za balení, profesionální vzhled obalu
a další.

Stroje na výrobu fixací FillPak, PadPak nebo Minipakr se dají snadno integrovat do Vaší stávající balicí linky. Balení se díky nim stane prokazatelně efektivnější a méně namáhavé pro pracovníky expedice.

Fixační fólie

Fixace pomocí fólie připevněné k proložce je nejspolehlivějším řešením pro citlivou elektroniku a další podobné produkty. Přehnutím klop dojde při balení k napnutí fólie, balený produkt je díky tomu dokonale upevněn, nikde se nedotýká stěn vnějšího obalu. Jedná se o dokonale bezprašné a antistatické řešení. Celý obal působí reprezentativně. Obal s fólií je opakovaně použitelný několikrát za sebou.

Ideální obal pro balení ploché elektroniky například mobilů nebo notebooků. Často se používá pro odesílání do servisu elektroniky a zpět.

Tvarové výseky

Pomocí technologie tvarového vysekávání často vyrábíme tvarově přesné fixace, které perfektně fixují balené produkty. Použitím tvarových výseků dojde ke stabilizaci produktů, které jsou baleny a zasílány v žádoucí, předem definované poloze. Fixace jim dále poskytuje potřebnou ochranu před nárazy a pády během přepravy. Konstrukčně tvoříme návrhy tak, aby manipulace byla co nejjednodušší a celý proces balení byl maximálně efektivní.

Tvarové výseky navrhujeme s použitím optimálního množství materiálu. Obaly jsou pak příznivější k životnímu prostředí i cenově výhodnější.

Ukázky z praxe

46A8090

Skupinové balení skla

Obal pro rychlou a bezpečnou manipulaci během výroby s několika desítkami typů nápojového skla. Tradiční český výrobce Crystalex CZ potřebuje jednoduché řešení pro přemisťování nápojového skla během různých fází výroby a odesílání. Dočasný skupinový obal se musí snadno plnit a zároveň zamezit poškození sklad během přepravy mezi výrobními linkami, skladem a obalovým pracovištěm.

Celá studie ->
Za dobu našeho působení jsme pomohli mnoha zákazníkům.
Toyota logo
Logo Crystalex
Logo Schurter
Logo Juta
Logo Rampušák

Servisbal obaly s.r.o.

Nápaditá řešení ve světě balení

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!