Skvělý úspěch pro Servisbal! Převzali jsme 2 trofeje v celosvětové obalové soutěži Worldstar For Packaging… Zobrazit více

Dodáváme balicí stroje a pracoviště

Částečnou nebo úplnou automatizací balení můžete dosáhnout výrazných úspor za expedici zásilek. Celé balení se dá výrazně zrychlit a zároveň ušetřit na personálních nákladech. Zabýváme se kompletní realizací balicích pracovišť nebo linek. 
Dodáváme jednoduché balicí stroje, které usnadňují nebo zcela nahrazují lidskou práci. Integrujeme lepičky, stroje na skládání krabic, ovinovací stroje nebo jednoduché technologie na výrobu výplňového materiálu do vašich balicích pracovišť. Pro tyto technologie zajišťujeme dodávky vhodných obalů, samozřejmostí je jejich rychlý a kvalitní servis prostřednictvím vlastních servisních techniků.

Máte zájem o balící stroje?

Lepičky

Jedná se o jednoduché stroje, které zalepují klopy krabic.  Tato technologie může zalepovat pouze jedny nebo oboje (horní i spodní) klopy.
U jednodušších variant stroje probíhá přenastavení na různou velikost krabic manuálně, u pokročilejších automaticky. Nejvyšší řada lepiček pak pracuje zcela samostatně bez zásahu operátora, krabice mohou být odebírány automaticky ze zásobníku. Lepičky vybírejte podle velikosti Vašich zásilek a podle toho zda balíte velké série do jedné krabice nebo naopak různě velké zboží do různě velkých obalů.

Velké množství typů lepiček poskytuje řešení pro malá balicí pracoviště i velké automatické linky.

Skládací stroje

Tyto stroje skládají krabice z plochého do prostorového stavu, tedy tak, aby se do nich dalo rovnou vkládat zboží. Často obsahují i lepicí hlavu, která může krabice zespodu i ze shora zalepovat. Úprava na různé velikosti obalů probíhá automaticky nebo manuálně, i ve druhém případě je velmi snadná, zabere několik sekund. 

Formátovací stroje se snadno integrují do balicí linky, často v kombinaci s lepičkami. Pokročilejší variantou jsou pak formátovací stroje s plně automatickým chodem, které si odebírají krabice samočinně ze zásobníku.

Velmi snadná integrace do balicích linek. Úspora času i fyzické námahy pro balicí pracovníky.

Ovinovací stroje

Jedná se o klasické nebo mobilní stroje sloužící k ovinování obalů na paletách a dalšímu zboží fóliemi. Obvyklé stacionární stroje k tomu využívají točnu, v případě mobilní verze se jedná o menší samostatně se pohybující stroj.
Námi dodávané ovinovačky se vyznačují vysokou kvalitou a rychlostí zabalení s možností balit i paletové jednotky až do výšky 2,1 m a hmotnosti 2400 kg. Stroje jsou snadno programovatelné, lze nastavit ovinovací cykly vyhovující právě Vašemu provozu.

K ovinovačkám nabízíme velký výběr příslušenství, např. různé typy brzd a předepínání.

Balicí stoly

Balicí stoly výrazně usnadňují práci a zrychlují dobu potřebnou na zabalení jedné zásilky. Nabízíme jejich prodej, přizpůsobení právě Vašim potřebám a integraci k dalším technologiím.
Balicí stoly umožňují mít vše potřebné na jednom místě – krabice, výplňový materiál i produkty.
Naše ergonomická pracoviště s vhodným příslušenstvím prokazatelně snižují námahu pracovníků a zmenšují riziko pracovních neschopností z důvodu nevhodné zátěže při práci.

Obalové pracoviště s balicím stolem se snadno přizpůsobí různým balicím postupům. Variabilní systém umožňuje kombinovat různé prvky výbavy.

Dopravníky

Slouží k transportu balíků a jiných předmětů pomocí gravitace nebo fyzickou silou.
Možnost sestavit přímé i točité dopravníkové tratě včetně nastavení spádu. Používají se především pro přepravu kartonů, ale i jiného zboží s rovnou a pevnou spodní částí. Sklon dopravníků je možné rychle seřídit pomocí výškově nastavitelných noh.

K dopravníkům dále nabízíme:

Výplňové systémy

Jednoduché stroje vyrábějící výplně do krabic rovnou na balicím pracovišti, tedy např. přímo ve skladu nebo na balicím stole. Spotřebním materiálem je buď papír, z něhož je vyráběna papírová fixace FillPak a PadPak nebo speciální fólie pro výrobu vzduchových polštářků. 

Tyto výplňové materiály se vkládají do krabice, kde vyplní volný prostor a díky tomu ochrání balené produkty. Tyto systémy mají proti klasickým volným materiálům řadu výhod, jsou to především nižší skladovací nároky, efektivnější a rychlejší balení, nižší celková cena za balení, profesionální vzhled obalu a další.

Stroje na výrobu fixací FillPak, PadPak nebo Minipakr se dají snadno integrovat do Vaší stávající balicí linky. Balení se díky nim stane prokazatelně efektivnější a méně namáhavé pro pracovníky expedice.

Servis a náhradní díly

Ke všem námi dodávaným strojům a technologiím zajišťujeme servis prostřednictvím vlastního servisního technika nebo přímo pracovníky výrobce. Poskytujeme stálou zákaznickou podporu po telefonu, v případě poruchy stroje je servisní technik obvykle obratem k dispozici. V případě strojů na výrobu výplně je možné nahradit nefunkční stroj novým. Jsme schopni dodat všechny potřebné náhradní díly pro nabízené stroje.

Pokud se vyskytne porucha námi dodávaného stroje, nenecháme vás v problémech. Umíme pružně reagovat, všechny potíže bez prodlení řešíme.

Obaly a spotřební materiál

Ke všem námi dodávaným strojům zajišťujeme veškerý obalový a spotřební materiál. Jsme výrobci kartonáže a provozujeme obalový e-shop Eobaly.cz, proto jsou pravidelné dodávky obalů zaručeny.
S návrhy a výrobou obalů máme více než 25 leté zkušenosti. Disponujeme obrovskými skladovacími kapacitami s obaly připravenými k expedici.

Pronájem balicích strojů

Nabízíme pronájem ovinovacích strojů a technologií pro výrobu výplní do obalu. Doporučujeme pro zákazníky, kteří očekávají v blízké budoucnosti výrazné změny v množství baleného zboží
Ke všem pronajatým strojům nabízíme spotřební materiál za výhodnou cenu. Servis zajištěn. Starosti s obaly a balicími technologiemi přenechte nám!

Ukázky z praxe

fixace

Fixace brusných kotoučů pro rychlou rozesílku

Co nejjednodušší ale zároveň bezpečné balení brusných kotoučů. Zákazník vyrábějící brusné kotouče potřebuje jednoduchý a rychlý způsob jejich zabalení. Řešení musí být jednoduché pro obsluhu, protože zaměstnává brigádníky a pracovníky na dobu určitou.

Celá studie ->
Za dobu našeho působení jsme pomohli mnoha zákazníkům.
Toyota logo
Logo Crystalex
Logo Schurter
Logo Juta
Logo Rampušák

Servisbal obaly s.r.o.

Nápaditá řešení ve světě balení

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!