Získali jsme ocenění Czech Best Managed Companies 2024. Zobrazit více

Poskytujeme obalový servis

Obaly vždy tvoříme se zřetelem k efektivnímu skladování a jednoduché přepravě. Po domluvě se zákazníkem umíme převzít celé obalové hospodářství našich klientů s dodávkami přesně podle potřeb výrobních linek.
Už od svého vzniku provází naši společnost předsevzetí poskytovat zákazníkům vždy excelentní servis pro balení. Znamená to pro nás nabídnout nejen kvalitní obal, ale zároveň perfektně i všechny navazující služby, které s tím souvisí. Zajímáme se, jaké parametry by měl obal splňovat, a snažíme se navrhovat obalová řešení, která vyhovují konkrétním potřebám našich zákazníků.
Potřebujete poradit s obalem na míru?

navrh vyvoj

Návrh a vývoj obalů

Před započetím výroby obdržíte funkční vzorek obalu, abyste mohli odzkoušet jeho funkčnost a vybrat nejvhodnější variantu.
Navrhujeme obaly tak, aby vyhovovaly právě Vašim potřebám. Díky našemu zkušenému týmu konstruktérů specialistů, dokážeme vytvořit dle Vašich požadavků nejvhodnější obalové řešení. Náklady za obal se snažíme snižovat jeho přizpůsobením všem logistickým procesům, kterými bude procházet. Mezi žádané vlastnosti patří úsporné skladování, jednoduchá manipulace, zvýšená ochrana během překládání zásilky apod. Zabýváme se také vývojem inovativních řad obalů, speciálně uzpůsobených dle konkrétních požadavků jednotlivých oborů podnikání, např. e-shopů
navrh vyvoj
strojni ovinovani grafika

Služby pro ovinování palet

Balení zboží na paletu je pro někoho rutinní činnost pro jiného obtěžující povinnost. Jistě je to však nezbytnost pro většinu výrobních podniků, řadu velkoobchodů i e-shopů.
V Servisbalu se umíme postarat, aby se z balení produktů na paletu stala jednoduchá rutinní záležitost, kterou zvládnete rychle, efektivně a s vynaložením minima nutných prostředků.
strojni ovinovani grafika
zkusebna

Obalová zkušebna a testy

Provádíme i zkoušky zátěže obalů v přepravním řetězci, pomocí dataloggeru, který přesně zaznamenává všechny vlivy během přepravy.

Disponujeme zkušebnou pro vyhodnocování vlastností obalů. Co se stane se zásilkou v mrazu -20°C? A co když spadne z výšky 1,2 m na podlahu? Naše zkušebna poskytuje spolehlivé odpovědi. Na základě výsledků lze obal snadno optimalizovat přesně podle potřeb zákazníků.

Pádové zkoušky: dokážeme nasimulovat a vyhodnotit zda balení vydrží pády, které hrozí během přepravy.
Klimatické testy: simulace klimatických vlivů.
Datalogger: měření nárazů a chvění během přepravy.

Nalezneme úspory v balení

Analýza balicích procesů

Balicí procesy často skrývají velké rezervy a nabízí prostor pro úsporu nákladů. Navrhujeme obaly, které dokáží celé balení výrazně zefektivnit.
Úspory hledejte v balicích procesech. Jsou jimi především skladování, logistika, kompletace a další manipulace s obalem. Tyto procesy související s expedicí zboží mohou tvořit až 80% celkových nákladu za balení. Při tvorbě obalů na míru se zajímáme o tyto vícenáklady a po konzultaci se zákazníkem se snažíme snížit je na minimum. Nabízíme také kompletní logistický audit s vyčíslením stávajících nákladů a uvedením obalových a procesních alternativ, které povedou k úsporám. Specifickou možností úspory je automatizace balení, tedy částečné nebo úplně nahrazení lidské práce balicími stroji.
Nalezneme úspory v balení
paletizace obalů na světlomety

Skladování a logistika

Efektivní přeprava a skladování patří k položkám, na kterých se dá za balení ušetřit často více než za samotný obal.
Obalová řešení tvoříme tak, aby jejich skladování a přeprava k zákazníkům byly prostorově co nejméně náročné. Pokud je to možné, je přeprava do skladů vždy řešena v plochém stavu. Pro potřeby paletizace uzpůsobujeme obaly, aby rozměrově odpovídaly paletě a nikde nepřečnívaly. Disponujeme obrovskými skladovacími kapacitami a můžeme i v případě zakázkových řešení držet obaly stále skladem a dodávat podle výrobních potřeb zákazníka.
paletizace obalů na světlomety
lepenkove civky 1

Náhrada neekologických materiálů

Máme dlouholeté zkušenosti s úspěšnými řešeními požadavků zákazníků na náhradu různých materiálů vlnitou lepenkou. Za všechny jmenujme například kartonové cívky nebo tvarově složité prokladové fixace.

Vlnitá lepenka se snadno recykluje a nezatěžuje životní prostředí jako plasty, které mnohdy nebývají správně recyklovány. Proto je z ekologického hlediska často žádoucí nahradit plastový obal jeho variantou z papíru nebo vlnité lepenky.
Při správném konstrukčním řešení dosahuje vlnitá lepenka obdobných parametrů pevnosti a nosnosti jako zdánlivě pevnější plasty nebo dřevo. Vnější obal, tedy krabice nebo box, bývá u nevratných obalů nejčastěji vyráběn právě z vlnité lepenky a pro jednoduchou recyklaci je vhodné, aby i fixace uvnitř byla ze stejného materiálu.

lepenkove civky 1
obrazek servis

Kompletní obalový servis

Operativní logistika Vám dokáže ušetřit: personální náklady, neefektivní skladování a složitou logistiku.
Veškeré starosti s obaly můžete přenechat nám. Servisbal nabízí zajištění veškeré obalové logistiky, včetně každodenních dodávek přímo k výrobní lince dle produkčních potřeb zákazníka. Veškerá starost o obaly tak připadá Servisbalu, zákazník se může soustředit pouze na výrobu. Výsledkem je racionalizace obalového hospodářství, zjednodušení celého balicího procesu a v konečném součtu prokazatelná úspora nákladů obalového hospodářství zákazníka.
obrazek servis
thumb full 5f5c9faa2d

Plastové přepravky pro firmy i živnostníky

Potřebujete pevné a spolehlivé přepravky pro chystání zboží ve skladu? Distribuujete své produkty zákazníkům v přepravkách? Potřebujete efektivní vratný obalový systém?
Pak přesně pro vás jsou naše značkové plastové ALC a další přepravky, které nám dodává jejich výrobce, společnost Loadhog. Vratné přepravky od tohoto dodavatele mají řadu zlepšováků a vychytávek, které usnadňují každodenní práci a zefektivňují obalové hospodářství.
thumb full 5f5c9faa2d

Ukázky z praxe

fixace

Fixace brusných kotoučů pro rychlou rozesílku

Co nejjednodušší ale zároveň bezpečné balení brusných kotoučů. Zákazník vyrábějící brusné kotouče potřebuje jednoduchý a rychlý způsob jejich zabalení. Řešení musí být jednoduché pro obsluhu, protože zaměstnává brigádníky a pracovníky na dobu určitou.

Celá studie ->
hlavni obr 3 1

Obalový komplet pro automotive

Požadavkem zadavatele bylo maximálně zjednodušit balicí proces a ušetřit práci operátorům i místo ve skladu. Balení řídících tyčí pro automotive vyžadovalo velké množství dílčích úkonů a značně zatěžovalo pracovníky ve výrobě. Komplikací také bylo mnoho jednotlivých komponent obalu.

Celá studie ->
Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Servisbal obaly s.r.o.

Nápaditá řešení ve světě balení

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!

Dny otevřených dveří

Automatizace
a stroje v balení

Srdečně Vás zveme!
Co Vás čeká?