Servisbal

Ostatní fixační systémy

Předchozí Další

Fixace z pěnových materiálů

Vícerozměrová fixace z pěnového polyetylénu a dalších pěnových materiálů. Tvarově se přesně přizpůsobí baleným produktům, dobře tlumí nárazy a zároveň nehrozí poškrábání, proto je vhodná i pro velmi citlivé povrchy. Nabízíme i malosériovou výrobu od 1 ks fixace. Typické použití pro balení v automotive, dále sklo, elektroniku, ušlechtilou ocel a jakékoliv produkty s citlivými povrchy.

Systémy FillPak a Padpak

Jedná se o papírové fixace, které vznikají strojovým mačkáním papíru. FillPak pracuje s jednou vrstvou, PadPak s jednou nebo dvěma, navíc je zpevněn perforací. Stroje pracují velmi rychle, za minutu vytvoří až několik desítek metrů materiálu. Velkou výhodou tohoto systému je skladnost strojů, dají umístit prakticky kamkoliv, třeba i do běžného bytu. Potřebný výplňový materiál do krabic si tak každý může vyrábět sám, když právě potřebuje. Vzniklá fixace výborně tlumí nárazy a otřesy, papír PadPak dobře funguje i na velmi těžké produkty. Společně s krabicí tvoří Padpak a FillPak jednodruhový obal.

 

Vzduchové polštářky

Systém vzduchových polštářků se skládá z jednoduchého stroje a speciálních fólií pro nafukování. Stačí pouze založit fólii do stroje a zvolit potřebné množství fixace. Přístroj je velmi skladný, snadno se vejde na pracovní stůl. Vyrobené vzduchové polštářky se jednoduše vkládají přímo do přepravního obalu. Tento typ fixace má několik důležitých výhod. Jeho doprava i skladování je velmi účelná, vždyť většinu fixace tvoří vzduch uvnitř polštářků. Zabalené produkty působí estetickým dojmem a jsou naprosto bezprašné. Její výroba může probíhat vždy, když právě potřebujete.

Obaly s fólií

Inovativní systém fixuje produkty pomocí speciální fólie, která se napne ohnutím proložky, ke které je připevněna. Vytvoří se stálé pnutí, které bezpečně udrží produkt pod fólií, tak, že se ani nehne. Takto je možno například mobilní telefony bezpečně zasílat do servisu, odkud ho pomocí stejného obalu mohou opět odeslat zpět. Tento systém je dokonale antistaticky a bezprašný.

 

Kombinace pěnových profilů a lepenky

Profily z pěnového polyetylénu jsou ideální pro ochranu produktů s velmi citlivými povrchy. Zamezují oděrkám, které by jinak mohou při přepravě vznikat, pokud se dotýká citlivý povrcch přímo lepenky nebo papíru. Tyto oděrky se mohou např. u lakovaných povrchů projevovat jejich neestetickýcm "zmatněním". Servisbal vyvinul několik typizovaných obalových řešení, u kterých je fixace z vlnité lepenky opatřena pěnovými profily na nosných nebo dotykových místech. Obal je tak díky lepence dostatečně pevný a obsahuje deformační zóny, díky PE profilům pak nehrozí dodatečné poškození.

Volné fixační materiály a fólie

Volných fixačních materiálů je na trhu obrovské množství. Vyjmenujme si několik, které jsou dle našeho mínění nejpraktičtější.

Volná fixace Kartofix představuje cenově velmi výhodné a zároveň životnímu prostředí příznivé řešení. Vyrábí se zpracováním starých kartonů. Jejich rozřezáním na speciálních strojích vznikne celistvá síť, která se dá snadno ručně upravovat a vkládat do krabice. V případě potřeby se produkty jednoduše celé do Kartofixu zabalí a vznikne tak výborná ochrana proti nárazům a otřesům.

Tělíska FLOPAK jsou vyrobeny z materiálu, který se sám za přítomnosti vlhkosti a půdních mikroorganismů rozloží. Odpadají tedy obavy o přílišnou zátěž pro životní prostředí. Použití je velmi snadné, obal se jednoduše vyplní tělísky a dovnitř se vloží produkt, který je dokonale obklopen fixací. Prosté, ale velmi účinné.

Fixační fólie jsou stále velmi oblíbené. Vždyť co je snazšího, než si koupit roli bublinkové fólie nebo polyetylénové fólie a zboží do něj zabalit. Důležité je ovšem dbát na správnou velikost bublin a dostatečné navrstvení fólie. Skladovat fólie zabere poměrně hodně místa, recyklace není tak snadná, jako u papírových fixací. Proto doporučujeme fólie používat spíše jako doplňkový materiál.

Pěnové profily slouží především k ochraně hran a rohů citlivých produktů. Pokud se ovšem správně nařežou a vytvarují, může se z nich stát výborná fixace, která bezpečně udrží produkty na svém místě uvnitř vnějšího obalu.

 

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Ozveme se Vám do 24 hodin

Ocenění

Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací