Servisbal

Případová studie

Předchozí Další

Situace a cíle

Požadavkem zadavatele bylo vyřešit skupinové balení podlouhlých řídících jednotek pro automobilový průmysl, včetně dodávek JIT – JUST IN TIME dle výrobního plánu zadavatele.

Řešení

Vkládání a vykládání větších produktů do paletového boxu vyžaduje poměrně náročnou manipulaci.

"Všechny komponenty obalu naleznou pracovníci přímo uvnitř boxu - kompletaci řeší Servisbal již při výrobě"

Všechny součásti původního obalu – tedy box, fixace, antikorozní ochrana a další bylo nutné složitě připravovat. Proto bylo navrženo řešení, které klade maximální důraz na zjednodušení balicího procesu a skladování. Výsledný obalový komplet se skládá z paletového skládaného boxu, fixace, prokladu a antikorozního pytle. Kartonový box z vlnité lepenky je dále opatřen vložkou, která celý obal zpevňuje. Rily na stěnách boxu umožnují jeho složení do téměř plochého stavu na paletě. Všechny další komponenty obalu (mřížky, pytel, proložky) jsou dopravovány k zákazníkovi přímo ve složeném boxu.

 

Kompletace obalu

Největší náklady (personální, časové) spojené s balením u většiny uživatelů transportních obalů nejsou v samotném obalu, ale v jeho logistice. Bylo tomu tak i v původním obalovém řešení těchto dílů automotive.  Proto bylo navrženo obalové řešení, jehož součástí je i kompletace obalu prováděná Servisbalem. Pro zákazníka je tak zajištěn návrh, výroba, skladování, kompletace obalu i dodávky přesně v dohodnutý čas dle výrobního cyklu baleného produktu.

Přínosy

Zjednodušení manipulace

Úspora času při balení

Řešení nevyžaduje skladovací prostory - dodávky JUST IN TIME

Video

Fotogalerie

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Ozveme se Vám do 24 hodin

Ocenění

Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací