Novinky ze světa obalů

Fixační vložka z podhoubí pro ochranu čepů hřídelí

Naše společnost se dlouhodobě zabývá nahrazováním materiálů, které se obtížně nebo vůbec nerecyklují. Využívá k tomu obvykle vlnitou lepenku. Nyní jsme ve spolupráci s firmou Myco vyvinuli obalový prvek, který kombinuje vlnitou lepenku a podhoubí. Využíváme ho pro ochranu čepů hřídelí, které jsou náchylné k poškození.

Původní řešení

Hřídel pro průmyslové technologie zákazník balil do kartonových tubusů. Během přepravy však někdy došlo k poškození čepů, kterými jsou hřídele zakončeny. Proto zákazník zvažoval jejich ochranu pomocí tvarovek z pěnového polystyrenu EPS. Toto řešení má však dvě zásadní nevýhody:

Naše řešení

Vyvinuli jsme ekologickou skládací fixaci do obalu pro ochranu produktů a jejich částí, které vyžadují zvýšenou ochranu během přepravy.
Tento inovativní fixační prvek se skládá ze dvou druhů materiálů. Vlnitá lepenka slouží jako nosič a tvarovka z podhoubí obalená papírem jako tlumič možných nárazů a pádů, které se vyskytnou během přepravy. Výlisky z podhoubí obalené papírem jsou přilepeny k přířezu z vlnité lepenky do tvaru kříže, který obsahuje tzv. ryly, podél kterých lze tuto kartonovou proložku naohýbat, a přizpůsobit tak tvaru produktu.
Svými ochrannými vlastnostmi je tato fixační vložka plně srovnatelná s pěnovým polystyrenem, oproti tomuto materiálu má však množství výhod.
Z ekonomického hlediska vznikají úspory, protože odpadá nutnost počáteční investice do formy pro výrobu tvarovek z pěnového polystyrenu. Fixace z lepenky jsou navíc univerzálním řešení, které lze tvarově přizpůsobit mnoha druhům produktů. Pokud je úspěšně zvládnuto pěstování podhoubí, jak to dokázala společnost Myco, není již výroba proložek technologicky ani nákladově náročná.

Z ekologického hlediska jsou podhoubí i vlnitá lepenka snadno biologicky odbouratelné. Takže i pokud nedojde k řádné recyklaci, nezatíží životní prostředí.

Přínosy:

Čtěte dál

Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Jsme členy:

Copyright © 2020 SERVISBAL OBALY s.r.o.

Eobaly.cz – Eshop s obaly do 24 hodin. Kartonové krabice přes 200 rozměrů skladem.

Tvorba webu: BORT

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!