Nápaditá řešení ve světě obalů

Kartofix – výplňový materiál ze starých kartonů

Poskytnuté služby: Výplňový materiál | Stroje pro výrobu fixace

Požadavky zákazníka

Zákazník potřebuje levný výplňový materiál pro balení zahradní keramiky a výzdoby do exteriérů. Pro balení nechce používat plasty.

Velkoobchod a e-shop se zahradními dekoracemi a keramikou chce z ekologických důvodů minimalizovat používání plastů pro balení zboží. Ochranu životního prostředí chce použít také ke své propagaci. Společnost proto oslovila Servisbal s poptávkou ekologického výplňového materiálu.

Naše řešení

Během rozhovoru se zákazníkem zjistili pracovníci Servisbalu, že má k dispozici větší množství použitých kartonů získaných díky přebalování zboží od dodavatelů. Proto doporučili zakoupení stroje na výrobu výplňového materiálu Kartofix.

Princip je jednoduchý. Stroj Kartofix rozřezává použité kartony a tím vyrábí výplňový materiál do krabic v podobě celistvé sítě z kartonových proužků. Zákazník se tak může sám vyrábět výplně v čase a místě potřeby. Jedná se v podstatě o dokonalou recyklaci jinak již nepotřebných kartonů. Tento materiál tvoří společně s vlnitou lepenkou jednodruhový obal, který může koncový příjemce opět jednoduše recyklovat.

Zákazník zvolil nákup fixačního stroje Kartofix 320 S2 s možností externího odsávání vzduch kvůli prachu. Fixaci si vyrábí svépomocí díky množství použitých kartonů, které má k dispozici. Do použitých krabic také balí své zboží. Jedná se tak o 100% ekologický obal. Realizované řešení vyžaduje počáteční investici, pak již však výroba probíhá velmi levně s nulovými náklady na materiál.

Přínosy

logo servisbal

Obor:
Velkoobchod, e-shop

Tým:
Sklad

Velikost firmy:
50 – 100

Vyjádření zákazníka

„Díky vlastní výrobě výplňového materiálu a balení do použitých kartonů máme téměř minimální náklady za obalové materiály. Celý obal je vlastně dokonale recyklovaný a opakovaně recyklovatelný.“

Ukázka řešení

Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Jsme členy:

Copyright © 2020 SERVISBAL OBALY s.r.o.

Eobaly.cz – Eshop s obaly do 24 hodin. Kartonové krabice přes 200 rozměrů skladem.

Tvorba webu: BORT

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!