Servisbal

Obstarat si kartonovou krabici je v dnešní době opravdu snadné. Tuto službu umí poskytovat velké množství obalových společností. Vnější obal, nejčastěji kartonová klopová krabice, je ale pouhou částí komplexního procesu, kterým je návrh funkčního a ekonomicky smysluplného obalu.

Návrh a vývoj obalu

Návrh vnějšího obalu (krabice) je obvykle ta snazší část. Hlavní kritéria, které rozhodují o celkové ceně obalového řešení, se nachází jinde. Jsou jimi především způsob, jakým budou obaly přepravovány, skladování obalu a veškerá nutná manipulace – balení produktů, rozbalování a další. Teprve na základě zhodnocení těchto zásadních faktorů, lze dosáhnout opravdových úspor v celkové ceně přepravy produktů. Konstrukční oddělení s kvalifikovanými odborníky se vzděláním a zkušenostmi v oboru je místem, kde vznikají naše obalová řešení. Samozřejmostí je výroba funkčního vzorku, k výrobě dochází až po jeho odzkoušení.

Návrh úspory nákladů při balení

Dodatečné náklady na balení tvoří až 80 % celkových výdajů za obal. Odhalíme skryté náklady, které během balení zbytečně vznikají a doporučíme efektivnější řešení. Výrazných úspor je možné dosáhnout díky přizpůsobení obalů všem požadavkům, které musí během přepravy splňovat. Balíte několik podobných součástek? Navrhneme jeden obal, který půjde použít pro několik typů Vašich produktů. Bude Váš citlivý produkt vybalovat neproškolený personál? Obal vybavíme manipulačními značkami, aby nevznikaly pochybnosti, jak na to. Utrácíte příliš za dopravu prázdných obalů? Navrhneme obal tak, aby se dal přepravovat v plochém stavu.

Obalové poradenství

Díky dlouhodobým zkušenostem Vám můžeme poskytnout obalové poradenství. Spočívá především v revizi všech procesních fází od výroby a dodávky obalů, až po finální distribuci Vašim zákazníkům. Ve většině procesů lze najít rezervy, ze kterých vznikají značné dodatečné náklady. Optimalizací celého procesu se dá ušetřit značné množství nákladů.

Vypracování balicího předpisu

Balicí předpis je manuál, pomocí kterého lze i bez předchozích znalostí o obalu produkt správně zabalit. Zákazníkům ho vypracujeme buď úpravami starého předpisu, nebo navrhneme zcela nový. 

Balicí předpis by měl obsahovat především několik základních typů informací. Postup balení rozdělený do jednotlivých fází od převzetí obalu a výrobku po zcela zabalený a k expedici připravený produkt. Tento postup může být doplněn i fotodokumentací. Nutné je dále přesné označení dílů s rozměry, hmotností a citlivostí. Chybět by neměl ani výčet časů na jednotlivé operace.

 

skladování a logistika

Skladování a logistika

Nabízíme kompletní „outsourcing“ balení, logistiky a rozesílky. Veškeré činnosti, které souvisí s balením, logistikou a kompletací produktů zajistíme za vás. Neztrácejte čas a neplýtvejte náklady, svěřte své starosti s rozesílkou nám.

Jaké služby umíme poskytnout?

  • Pravidelné dodávky obalů podle Vašich plánů
  • Výroba nákup a skladování obalů
  • Kompletace Vašich produktů
  • Balení a skladování
  • Expedice a logistika přímo k Vašim odběratelům a zákazníkům

 

Pronájem techniky

Potřebujete nárazově zabalit větší množství produktů a nechcete kupovat drahý balicí stroj? Pronajměte si ho od nás. Pronájem může být krátkodobý, obvykle na několik týdnů nebo dlouhodobý v délce trvání několika let. 

Na kratší dobu se obvykle pronajímají páskovačky a baličky do fólií, právě pro případy náhle vzniklé potřeby zabalit větší množství produktů. Naproti tomu stroje pro výrobu fixací FillPak a PadPak se obvykle pronajímají za velmi výhodných podmínek na dlouhou dobu, která může dosahovat i celkové životnosti stroje. Zákazníkům tak odpadá nutnost větší počáteční investice a mohou začít ihned balit.

 

skladování a logistika

Kompletace obalů

Nabízíme komplexní služby pro skupinová balení produktů pro řadu oborů - automotive, strojírenství, sklářství a další. Navrhneme řešení efektivního obalu pro jednoduchou manipulaci s produkty, přepravu i skladování. Nabízíme kompletní obalové služby, na přání zákazníka zajistíme nejen návrh a výrobu, ale i vybavení doplňkovými prostředky (např. vysoušedly nebo fóliemi) skladování a dodávky zkompletovaných obalů s veškerým příslušenství. Dopravu můžeme poskytovat v režimu JUST IN TIME podle Vašeho výrobního programu.

 

 

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Ozveme se Vám do 24 hodin

Ocenění

Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací