Novinky ze světa obalů

Potřebujete ušetřit? Nakupujte krabice na našem e-shopu

Cena vlnité lepenky se snižuje. Proto jsme dlouhodobě zlevnili kartonové krabice standardizovaných rozměrů na našem e-shopu Eobaly.cz.

Situace na trhu

Složitá situace v minulých letech
Cenu papíru, tedy i vlnité lepenky, významným způsobem v r. 2021 ovlivnila pandemie Covid-19 a také zvyšování nákladů za energie a personální výdaje. Papírenství si procházelo krizí kvůli nedostatku papíru, jehož cena vzrostla od září r. 2020 do srpna r. 2021 až o 60%. Nedostatek surovin výrazně zvedl výkupní cenu, a to nejen papíru, ale také kovu.

Současný mírný pokles poptávky a ceny vlnité lepenky
V současnosti dochází k ekonomickému zpomalování a také k omezování panických velkých nákupů, které byly časté v minulých letech. Objem vyrobených kartonových obalů se přizpůsobuje klesající poptávce. Došlo také k stabilizaci cen energií a surovin, což představuje významný faktor pro výrobce papíru. Výsledkem je snížení ceny materiálu pro výrobu kartonáže, vlnité lepenky.

Co z toho plyne pro zákazníky
Většinu naší produkce představují obaly z vlnité lepenky. Když došlo ke snížení ceny tohoto materiálu, mohli jsme i my přistoupit ke zlevnění. Nejvíce se náklady za vlnitou lepenku promítají do koncové ceny standardizovaných krabic s menším podílem personálních nákladů a produkovaných ve velkém množství. Tyto kartonové krabice, které prodáváme na našem e-shopu Eobaly.cz, jsme proto dlouhodobě zlevnily. Dodáváme je do 24 hodin.

Eobaly logo2

Čtěte dál

Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Jsme členy:

Copyright © 2020 SERVISBAL OBALY s.r.o.

Eobaly.cz – Eshop s obaly do 24 hodin. Kartonové krabice přes 200 rozměrů skladem.

Tvorba webu: BORT

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!