Nápaditá řešení ve světě obalů

Použití NANO stretch fólií ve fulfillmentu

Společnost zabývající se skladováním a logistikou pro e-shopy přešla na efektivnější balení s NANO stretch fóliemi a ušetřila díky tomu 130 tis. Kč ročně.

Poskytnuté služby: Služby pro ovinování palet

Požadavky zákazníka

Zákazník zajišťuje ve více evropských zemích komplexní logistické služby od převzetí zboží, přes skladování, kompletaci, balení i dopravu. Pro potřeby svých logistických center používá vratný systém v podobě opakovaně použitelných plastových přepravek. Zpětné zaslání prázdných přepravek probíhá na paletách. Jedná se o poměrně lehkou paletovou jednotku, kterou je nutné pomocí stretch fólie zabezpečit a ochránit před povětrnostními vlivy i znečištěním. Firma univerzálně pro všechny zásilky používala stretch fólii o tloušťce 23 mikronu, která je však pro lehké zásilky zbytečně drahá.

Naše řešení

Pro ochranu lehkých přepravek a jejich připevnění k europaletě postačí použití tenčí fólie než je 23 mikronů. Servisbal doporučil NANO stretch fólie, které ačkoliv jsou tenké, dosahují obdobných vlastností jako běžné fólie „tlustší“. V úvahu přicházela NANO stretch fólie 10 nebo 12 mikronů. Během testů přímo v provozu u zákazníka se ukázala jako vhodnější 12ti mikronová fólie.

Servisbal poté přesně vyčíslil očekávané roční náklady pro použití vybrané nové stretch a porovnal je se stávající fólií. Výsledkem je očekáváná úspora v hodnotě přes 130 tis. ročně.

Zákazník doporučenou fólii zkusmo používal několik týdnů ve svém ostrém provozu. S navrženým novým řešením je spokojen a oceňuje také výrazné snížení množství materiálu potřebného k zabalení jedné paletové jednotky.

Přínosy

1

Obor:
fulfillment

 

Tým:
logistika

Úspory

Bývalá fólie 23 mikronů

Nová fólie NANO stretch 12 mikronů NEXT

Ukázka řešení

Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Jsme členy:

Copyright © 2020 SERVISBAL OBALY s.r.o.

Eobaly.cz – Eshop s obaly do 24 hodin. Kartonové krabice přes 200 rozměrů skladem.

Tvorba webu: BORT

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!