Nápaditá řešení ve světě obalů

Sáčky Kartofix pro ekologickou ochranu zboží

Poskytnuté služby: Výroba obalu na míru

Kartonovu střiž plníme do sáčků

Rozšířili jsme možnost použití kartonové výplně. Dlouhodobě zákazníkům nabízíme kartonovou vlnu Kartofix. Nově zpracováváme nepotřebné kartony i na kartonovou střiž, která se od původního Kartofixu trochu liší, díky použití jiné technologie. Tato střiž se dá používat samostatně jako výplňový materiál. Hlavní využití je jako náplň do sáčků, které slouží jako univerzální výplně pro vypolstrování zboží v krabici.

Původní řešení

Ochrana zboží uvnitř obalu je klíčová pro jeho bezpečné doručení během přepravy zásilkovými společnostmi. Zásilka je v přepravním řetězci vystavena mnoha rizikům, hrozí poškození kvůli pádům, nárazům nebo vibracím. Použitím výplňových obalových materiálů lze zboží bezpečně ochránit.

V našem vzorovém případě se jedná o balení elektroniky – tiskárny, kterou je nutné odeslat do servisu a zpět. Aby cestou nedošlo k vizuálnímu nebo dokonce funkčnímu poškození, byla v minulosti používána bublinková fólie. Toto řešení má však několik zásadních nevýhod:

Naše řešení

Pro ochranu tiskáren jsme použili fixační sáčky Kartofix. Vystláním dna i vrchu krabice jsme vytvořili deformační zóny, sáčky jsme použili také k ochraně citlivých hran elektroniky.
Fixační sáčky efektivně vyplňují volná místa v krabicích, vytváří deformační zóny, tlumí nárazy a snadno se aplikují jako roh i hrana a jsou bezprašné, tedy nehrozí znečištění produktu.
Kartofix splňuje i hledisko udržitelnosti. Jedná se o ekologický produkt vyráběný zhodnocením již nepotřebného materiálu. Fixační sáčky s krabicí z vlnité lepenky tvoří jednodruhový obal, což usnadňuje recyklaci. 

Výroba fixačních sáčků Kartofix
Sáčky se vyrábějí plněním papírového pláště kartonovou střiží. Tu získáváme rozřezáváním již nepotřebné vlnité lepenky, která vzniká během naší výroby kartonových obalů.
Sáčky dodáváme ve třech velikostech S, M a L.


Přínosy

kartofix logo
kartofix sacek vysypany

Obor:
servis elektroniky

Tým:
logistika

Velikost firmy:
>250 zaměstnanců

Vyjádření zákazníka

„Zpracováváme nepotřebné obaly a zbytkovou vlnitou lepenku z produkce kartonáže. Tímto způsobem vyrábíme několik druhů ekologických výplňových materiálů.“

Ladislav Horčička, zakladatel Servisbalu

Ukázka řešení

Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Jsme členy:

Copyright © 2020 SERVISBAL OBALY s.r.o.

Eobaly.cz – Eshop s obaly do 24 hodin. Kartonové krabice přes 200 rozměrů skladem.

Tvorba webu: BORT

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!