Novinky ze světa obalů

Nabízíme efektivnější ovinování palet díky NANO stretch fóliím

Nové a vylepšené stretch fólie přináší úspory a šetrnost k životnímu prostředí.
Expedice zboží na paletách se většinou neobejde bez ovinování pomocí stretch fólií. Ochrání produkty na paletě a pevně je zafixuje, takže je celá paletová jednotka kompaktní. Celé to však samozřejmě „něco stojí“ a vyladit správný postup, fólie a technologie není úplně jednoduché. My doporučujeme začít výběrem vhodné fólie. Naším favoritem jsou inovativní NANO stretch s vysokou průtažností.

Rádi vám poradíme, kterou fólii vybrat a jak zvládnout celý paletizační proces.

Můžeme přijet, vyzkoušet NANO stretch u vás v reálném provozu a poskytnout vzorky. Pokud se vám nechce číst dále ozvěte se nám a poradíme vám po telefonu nebo vše vyzkoušíme přímo ve vašem provozu.

ctverec

Nano stretch fólie jsou tenké, ale velmi pevné.

Balit maximálně efektivně a levně vyžaduje ujasnit si především dva základní faktory. Co a v jakém množství potřebuji zabalit. Od toho se odvíjí výběr fólií i technologií pro balení.

1. Kolik palet denně ovinujete?

Jste malý velkoobchod nebo velký průmyslový podnik? Balíte dvě palety denně nebo jich musíte expedovat přes padesát? 

Vaše potřeby závisí na počtu kusů expedovaných paletových jednotek. A od ceny za zabalení jedné palety byste se měli odpíchnout i z ekonomického hlediska.

graf 1

Pokud balíte do 5 palet denně, zvládnete to pravděpodobně s použitím ručních stretch fólií. Vaši skladníci vás za to však nepochválí. Znamená to, že každou paletu se zbožím budete muset vy nebo vaši zaměstnanci několikrát oběhnout a do strech ovinout. To je poměrně namáhavý způsob a náchylný k nekvalitnímu obalení. Nevyžaduje však žádnou počáteční investici.

Stretch si pak vybírejte hlavně podle návinu a její kvality.

Pokud balíte více než 5 palet denně doporučujeme už zvážit použití strojní ovinovačky. Od cca 15 ks palet se strojní ovinová vyplatí téměř s jistotou. Pro strojní použití však budete potřebovat tzv. strojní stretch fólii. U nich je klíčovou vlastností průtažnost*.

* Průtažnost stretch fólie udává o kolik je možné fólii předepnout během aplikace. Např. průtažnost 250% značí, že z 1 m fólie lze získat 3,5 m pro obalení zboží.
Prutaznost stretch
Proto doporučujeme používat nové NANO stretch fólie, které vysokou průtažností disponují. Jejich použití se prokazatelně vyplatí. Například fólie FS S 500 15 PRIME disponuje průtažností 250% a návinem 2320 m, to znamená, že z jedné role lze získat až 8 120 m fólie.
Využití průtažnosti fólie má jednu důležitou podmínku. Strojní ovinovačka musí být vybavena funkcí pre-strech, díky které je fólie napínána. Touto funkcí lze vybavit většinu kvalitních ovinovacích strojů.

2. Jaké zboží balíte

Co a jak balíte rozhoduje o tom, jak kvalitní by vaše stretch fólie měla být. Rozhodující zde je především tloušťka fólie.

Vaše zboží na paletě může být například lehké ale s ostrými hranami, proto budete potřebovat tlustší a velmi kvalitní fólii. Nebo balíte do krabic vyskládané rovnoměrně na paletu, která dosahuje hmotnosti přes 500 kg. Možná přesto nebudete potřebovat drahou a tlustou fólii, ale postačí o něco tenčí a výrazně levnější. Proto doporučujeme využívat NANO stretch strojní.

Nano stretch fólie jsou tenké, ale velmi pevné.

Jedná se o obalové materiály, které se vyrábějí inovativním způsobem z několika vrstev polyethylenu (LLDPE). Vzniká tak fólie, která ačkoliv je tenčí, má vlastnosti srovnatelné s fóliemi tlustšími. Navíc je v porovnání s běžnými fóliemi odolnější proti roztržení a perforaci.
Příklad: NANO stretch fólie MaxStretch Green s 30% podílem recyklátu i klasická NANO stretch fólie obě o tloušťce 15 mikronů, mají vlastnosti jako standardní ruční fólie o tloušťce 23 mikronů
tuzka stretch
ctverec

Ekologicky udržitelné balení

Je pro vás důležité ekologické hledisko? Pak vám NANO stretch přináší další výhodu. Díky tomu, že jsou výrazně tenčí než běžné fólie, bylo na jejich výrobu použito i menší množství materiálu. Z toho pak vyplývá i méně odpadu, který balením vzniká.
Několik variant NANO stretch záměrně obsahuje zvýšený podíl recyklátů při zachování svých vlastností. Výsledkem je celkově menší množství odpadu a snížení uhlíkové stopy.
porovnani stretch nano vlevo
ctverec bezova

Chcete doporučit nejvhodnější způsob balení přímo na Vašem pracovišti?

Rádi Vás navštívíme a doporučíme řešení na míru pro vás. Naprosto nezávazně a v rozsahu, jaký si určíte.

Naše služby

Potřebujete stretch nebo obalový materiál hned?

Navštivte náš obalový e-shop. Stretch fólie, krabice i další obaly máme stále skaldem, připravené k okamžité expedici.
ruka kapitan 2 1

Ukázky z praxe

Čtěte dál

Ať Vám neunikne žádná novinka ze světa obalů a Servisbalu

Zadejte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Jsme členy:

Copyright © 2020 SERVISBAL OBALY s.r.o.

Eobaly.cz – Eshop s obaly do 24 hodin. Kartonové krabice přes 200 rozměrů skladem.

Tvorba webu: BORT

Chcete začít balit efektivně?

Pojďme se sejít nad šálkem dobré kávy.
Rádi s Vámi projdeme každý detail vaší objednávky.

Zašlete nám zprávu!

Dny otevřených dveří

Automatizace
a stroje v balení

Srdečně Vás zveme!
Co Vás čeká?