Servisbal

Obal pro velmi citlivé výrobky

Předchozí Další

Situace a cíle

Podlouhlé trubice ze skla jsou často přepravovaným typem výrobku. Při přepravě hrozí poškrábání nebo zmatování kvůli chvění a otřesům, sklo je obvykle velmi křehké, proto nesmí být obal příliš zatěžován, aby se tlak nepřenesl přímo na balený produkt.  V malosériové výrobě bývá balení často řešeno svépomocí prostřednictvím různých měkkých vycpávek, bublinkové fólie a podlouhlé krabice. U těchto obalů bývá většinou problémem velká pracnost balicího procesu a riziko promáčknutí obalu při stohování během přepravy běžnými zásilkovými společnostmi. Pokud se jedná o výrobu ve velkých sériích, bývá nejčastějším řešením tvarově přesná fixace z tvarového výseku.  Žádný z těchto systémů ale není dokonalý, u papírových fixací hrozí oděrky na povrchu, u polštářku pak sesunutí fixace.

Řešení

Navrženo bylo řešení pomocí tvarového výseku s otvorem, které obemkne celou trubici. Jedná se o typizovanou konstrukci, která se dá snadno přizpůsobit na různé průměry trubic. Lepenka se v žádném místě nedotýká přímo skla, v místech dotyku je fixace opatřena profily C. Fixace obsahuje praktické zámečky, takže z plochého stavu se snadno aplikuje na produkt a zajistí ho. Výčnělky na bocích tvoří deformační zónu z boků. 

Přínosy

Důmyslná konstrukce fixace spojuje několik výhod najednou:

Bezpečná ochrana před oděrkami skla.

Vyztužení vnějšího obalu.

Zjednodušení balení – jednoduchá aplikace a upevnění pomocí praktického zámečku.

Přeprava v plochém stavu.

Efektivní využití materiálu – jednoduchá recyklace.

Fotogalerie

Zaujala Vás naše nabídka? Kontaktujte nás!

Ozveme se Vám do 24 hodin

Ocenění

Tyto webové stránky využívají soubory cookies za účelem poskytování kvalitních služeb, analýzy návštěvností a cílení reklamy. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací